Chamomile
Sıvı Ekstre

Kısım : Leaf
Analiz : Toplam Polifenoller, TLC ile Oleuropein

Zeytin yaprağı ekstresi, antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle gıda endüstrisinde ve kozmetik endüstrisinde çeşitli potansiyel faydalara ve uygulamalara sahiptir. İşte zeytin yaprağı ekstraktının bu endüstrilerdeki kullanım alanlarından bazıları:

Gıda Endüstrisi: Zeytin yaprağı ekstresi, zararlı bakteri ve mantarların büyümesini önleyebilecek antimikrobiyal özelliklere sahip olduğundan, gıda ürünlerinde doğal bir koruyucu olarak kullanılabilir. Ayrıca, bir ürünün genel tadını artırabilecek hafif ve hafif acı bir tada sahip olduğu için gıda ürünlerinde aroma maddesi olarak da kullanılabilir. Zeytin yaprağı ekstresi, sağlık açısından sayısız faydası olduğuna inanıldığı için diyet takviyelerinin üretiminde de kullanılmaktadır.

Kozmetik Endüstrisi: Zeytin yaprağı özü, cildi serbest radikallerin ve UV radyasyonunun neden olduğu hasardan koruyabilen antioksidan özelliklere sahip olduğu için cilt bakım ürünlerinde kullanılabilir. Ayrıca iltihaplanmayı azaltmaya ve cildi yatıştırmaya yardımcı olabilir, bu da onu hassas ciltler için etkili bir bileşen haline getirir. Zeytin yaprağı özü, saçları güçlendirmeye ve sağlıklı saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olabileceğinden saç bakım ürünlerinde de kullanılabilir. Genel olarak, zeytin yaprağı ekstresi hem gıda hem de kozmetik endüstrilerinde çeşitli potansiyel uygulamalara sahiptir ve kullanımının önümüzdeki yıllarda popülaritesinin artmaya devam etmesi muhtemeldir.

Zeytin Yaprağı Ekstresi, Gliserin, Aqua, Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat

Tarihsel olarak, zeytin yaprakları eski uygarlıklar tarafından birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Mısırlılar 5.000 yıldan daha uzun bir süre önce zeytinyağını tapınaklarını aydınlatmak için, ayrıca merhem, kozmetik ve muhtemelen gıda olarak kullanmışlardır. Mısırlılar zeytin yapraklarını firavunlarının cesetlerini mumyalamak için kullanmışlardır. Buna ek olarak, daha sonra zeytin yaprakları ateş için çok popüler bir halk ilacı haline gelmiştir. 1800'lü yıllarda İngilizler zeytin yapraklarını kolonilerde çok yaygın olan sıtma gibi tropikal hastalıkların tedavisinde kullanmışlardır. Geçen yüzyılın ortalarında zeytin yaprağı ekstraktının hipertansiyon üzerinde olumlu etkisi olduğu bulunmuştur. O zamandan beri zeytin yaprağının potansiyellerini tartışan araştırmalar artmıştır. Son birkaç yıldır, doğal kaynaklardan biyolojik olarak aktif bileşiklerin elde edilmesine büyük önem verilmektedir. Yara iyileştirici ve antiseptik olarak topikal uygulama için kaynatma bırakır.