Garlic
Toz Ekstre

Kısım: Tohum
Analiz : Toplam Polifenoller

Sarımsak ekstraktı kozmetik, gıda ve tarımsal alanlarda farklı kısımlarda kullanılabilmektedir.

Sarımsak ekstresi takviyeleri genellikle geleneksel kullanımda yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve bağışıklık sistemi desteği de dahil olmak üzere çeşitli sağlık koşulları için doğal bir çare olarak kullanılır. Sarımsak ekstraktının, bazı hastalıkların önlenmesine veya tedavi edilmesine yardımcı olabilecek antioksidan, antienflamatuar ve antimikrobiyal özelliklere sahip bileşikler içerdiğine inanılmaktadır.

Kozmetik endüstrisinde, sarımsak ekstresi antibakteriyel özellikleri ve cilt dokusunu ve tonunu iyileştirme yeteneği için kullanılır. Sarımsak ekstraktının ayrıca UV radyasyonunun zararlı etkilerine karşı koruyucu bir etkiye sahip olduğuna inanılmaktadır.

Yem endüstrisinde, sarımsak ekstresi genellikle kümes hayvanları, domuzlar ve sığırlar dahil olmak üzere çiftlik hayvanları için doğal bir yem katkı maddesi olarak kullanılır. Sarımsak ekstraktının antimikrobiyal ve antiparazitik özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır, bu da hayvanlarda enfeksiyonları ve istilaları önlemeye veya tedavi etmeye yardımcı olabilir.

Sarımsak Ekstraktı

Bu derlemenin amacı, sarımsağın çağlar boyunca tıbbi kullanımlarını ve hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde oynadığı düşünülen rolü kısaca incelemektir. Sarımsağın potansiyel faydalarına olan ilginin kökeni antik çağlara dayanmaktadır ve hastalıkların tedavisi ve sağlığın korunması için kullanılan bitkilerin belgelenmiş en eski örneklerinden biridir. Sarımsak, kayıtlı tarihin başlangıcında kullanılmaktaydı ve Mısır piramitlerinde ve antik Yunan tapınaklarında bulunmaktaydı. Mısır, Yunanistan, Roma, Çin ve Hindistan'dan gelen eski tıbbi metinlerin her biri sarımsak için tıbbi uygulamalar öngörmüştür. Birçok kültürde sarımsak, işçiler için güç sağlamak ve çalışma kapasitesini artırmak için uygulanmıştır. Saygıdeğer hekim Hipokrat, çeşitli durumlar için sarımsak reçete etmiştir. Sarımsak, belki de en eski "performans arttırıcı" maddelerden biri olarak Yunanistan'daki orijinal Olimpiyat sporcularına verilmiştir.