Chamomile
Sıvı Ekstre

Kısım : Toprakaltı
Analiz : Toplam Saponin

Geleneksel tıpta atletik performansı artırmak, cinsel işlevi iyileştirmek ve genel sağlığı desteklemek için yaygın olarak kullanılan Terrestris bitkisi;
Yiyecek ve içecek endüstrisinde, tribulus özü bazen enerji içecekleri, protein barları ve besin takviyeleri gibi bazı ürünlerde doğal bir aroma maddesi olarak kullanılır. Ayrıca bazen atletik performansı desteklemek ve egzersiz sonrası toparlanmaya yardımcı olmak için spor içeceklerine ve toparlanma içeceklerine eklenir.

Bununla birlikte, tribulus özütünün yiyecek ve içecek ürünlerinde kullanımının diyet takviyelerinde olduğu kadar yaygın olmadığını ve bu kullanımlar için tribulus özütünün faydalarını destekleyen sınırlı bilimsel kanıt olduğunu belirtmek önemlidir. Her yeni içerikte olduğu gibi, ürün formülasyonlarınıza tribulus özütü eklemeden önce kalifiye bir profesyonele danışmanız önemlidir.

Tribulus Ekstraktı, Gliserin, Aqua, Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat

Tribulus terrestris, binlerce yıl öncesine dayanan eski Hint Ayurveda tıp metinlerinde cinsel işlev bozukluğu ve çeşitli üriner bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır. Bitkinin kurutulmuş meyvesi genitoüriner sistem bozukluklarının çoğunda çok etkilidir. Yunanlılar bunu idrar söktürücü olarak kullanmışlardır. Tüm bitkinin külü romatizmal artritte harici uygulama için iyidir. Kurutulmuş tohumların kaynatılması diüretik ve antilithiatic aktivite için kullanılır.