Aloe Vera
Sıvı Ekstre

Kısım : Yaprak
Analiz : TLC ile Aloin Tespiti

Aloe Vera Sıvı Ekstraktı geleneksel ekstraksiyon yöntemi ile üretilir ve klasik ekstraksiyon yöntemi ile desteklenir.

Aloe vera, kozmetik ve gıda endüstrisinde yaygın olarak kullanılan bir bitkidir. Bu bitkinin yapraklarından elde edilen jel, cilt bakımı ve saç bakımı gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Kozmetik endüstrisinde aloe vera jeli cilt nemlendiricilerinde, güneş kremlerinde, cilt bakım ürünlerinde ve saç bakım ürünlerinde kullanılır. Aloe vera jeli anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve bu nedenle cildi yatıştırır ve sakinleştirir. Ayrıca cilt tahrişlerini ve kızarıklığı azaltır. Aloe vera jeli ayrıca kafa derisindeki kepek ve kuruluk sorunlarının çözülmesine de yardımcı olabilir.

Gıda endüstrisinde, aloe vera suyu içeceklerde ve diğer gıda ürünlerinde kullanılır. Aloe vera suyu, sindirim sistemi sağlığına faydaları nedeniyle popülerdir. Aloe vera suyu bağırsak hareketlerini düzenlemeye ve sindirim sorunlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, aloe vera suyu içerdiği vitamin ve mineraller nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir.

Ancak aloe vera kullanırken dikkatli olunmalıdır. Aşırı miktarda tüketilmesi bazı yan etkilere neden olabilir. Aloe vera suyu bazı kişilerde ishale veya karın ağrısına neden olabilir. Ayrıca, aloe vera jeli ciltte alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, aloe vera kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir.

Aloe Barbadensis Yaprağı Ekstresi, Gliserin, Aqua, Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat

Bitki jeli çok eski zamanlardan beri ilaç olarak kullanılmaktadır. Topikal kullanım, sıyrıkların ve küçük yaraların iyileşmesini desteklemek için endikedir. Aloe'nin faydalı etkilerinden Hebers Papirüsü'nde ve Hipokrat ile Büyük İskender'in yazılarında bahsedilmektedir. Aloe ayrıca yüzyıllar boyunca, örneğin böbrek rahatsızlıklarını düzeltmek, cinsel heyecanı arttırmak, meme bezlerini geliştirmek, baş ağrılarını hafifletmek ve çocuklarda ateşi düşürmek gibi çok sayıda insan hastalığı için de kullanılmıştır.